Kotylion to popularna ozdoba, jaka jest wykorzystywana podczas zabaw karnawałowych i świąt narodowych. Okazuje się, że bez problemu wykonamy kotylion ze wstążki. Jak zrobić taki przedmiot? O czym pamiętać?

Jak zrobić kotylion?

Okazuje się, że kotylion możemy wykonać z różnorodnych materiałów, takich jak:

  • bibuła,
  • papier,
  • wstążka,
  • materiał. 

Wiele zależy od naszej kreatywności i zaangażowania. Nie musimy posiadać bowiem specjalnych umiejętności plastycznym, dzięki którym przygotujemy taką ozdobę. Wykonanie kotylionu ze wstążki jest bardzo łatwe i nie powinno nam zabrać dużo czasu. 

Jak zrobić kotylion ze wstążki?

Ta unikalna ozdoba cieszy się bardzo dużym uznaniem. Jest wykorzystywana głównie podczas uroczystości patriotycznych, lecz można ją założyć także na imprezę karnawałową. Jeśli chcemy wykonać kotylion ze wstążki, przygotujmy kilka potrzebnych rzeczy: papier, dwie tasiemki lub wstążki w pasujących do siebie kolorach, ołówek, nożyczki, cyrkiel i taśmę dwustronną. 

Pierwszym krokiem jest narysowania (za pomocą cyrkla) dwóch kół – jednego większego i jednego mniejszego. Następnie przystępujemy do wycięcia okręgów w każdym z nich, które będą się różnić między sobą o 1-2 centymetry. Tak wycięte koła obklejamy precyzyjnie dwustronną taśmą w taki sposób, aby nie wystawała ona poza obszar. Kolejny krok wiąże się ze skorzystaniem ze wstążki i przyczepieniem jednego końca taśmy, a później owinięcia jej starannie dookoła okręgu. Z drugą wstążką robimy dokładnie to samo, zachowując precyzję i skupienie. 

W celu umocowania obu części należy obkleić mniej udaną stronę koła większego taśmą i przykleić do niej koło mniejsze. Następna czynność dotyczy obklejenia wyciętej części z obu stron za pomocą taśmy. Wstążkę owijamy dookoła kółeczka, a przygotowany środek umieszczamy w otworze. Na sam koniec odcinamy wstążki w dwóch kolorach, przykładamy je do tylnej części kotyliona i całość podklejamy. Kolorowy kotylion jest gotowy do użycia, a my możemy cieszyć się piękną ozdobą na wiele okazji.