Home Wydarzenia Zapowiedzi Wystawa rysunku, malarstwa i rzeźby Lidii Wnuk

Main Menu

Szukaj


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
Wystawa rysunku, malarstwa i rzeźby Lidii Wnuk

10 maja 2015 r. (niedziela), o godzinie 18:00 zapraszamy na wystawę rysunku, malarstwa i rzeźby Lidii Wnuk oraz koncert: Adam Urbaniak – tenor, Leszek Kupiec – fortepian.

 

Lidia Wnuk - Radzyminianka, absolwentka Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, projektant grafik, artysta malarz, grafik, rzeźbiarz.

 

Lidia Wnuk o swojej twórczości i wystawie:

„Na chwilę obecną interesują mnie dwa zagadnienia - portret i pejzaż. Choć jedno traktuję dosłownie, a drugie metaforycznie, to w obu przypadkach tematem jest ekspresja, którą staram się oddać inspirując się raz jednym, raz drugim. Portrety rysunkowe to część mojego pamiętnika, rysowałam ludzi, których spotkałam na swojej drodze podczas studiów i podróży. Niektórzy z nich są nadal moimi przyjaciółmi, wielu już pewnie nie spotkam, bo mieszkają w innych krajach. Jednak przez te szkice pozostaną oni gdzieś w mojej pamięci jeszcze na długo. Tym samym są dla mnie rzeźby - popiersia. Na wystawie jest też kilka autoportretów - malarskich studiów twarzy i własnych humorów. Portret wymaga sporej dyscypliny. Kiedy męczy mnie ona zabieram się za pejzaże. W naturze drzemie ogromna siła żywiołów, kolorów, wrażeń i nastrojów. To co widzę to nie drzewo i chmury, ale ekspresja, jaką one tworzą w słońcu albo nastrój w ponurym szarym popołudniu. To początek obrazu, moja inspiracja...”
 
 


Adam Urbaniak – Radzyminianin, absolwent Wydziału Wokalnego Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie.

Leszek Kupiec – Wołominianin, muzyk, multiinstrumentalista.

 

 

 

Zobacz również: