Home Wydarzenia Relacje E*MOC*JA - wystawa prac Katarzyny Hermelin

Main Menu

Szukaj


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
E*MOC*JA - wystawa prac Katarzyny Hermelin
 
 
Niedzielny wieczór upłynął w Galerii w cieniu sztuki współczesnej. Licznie zgromadzeni goście mieli okazję obejrzeć ponad dwadzieścia prac autorstwa młodej architektki z Kobyłki – Katarzyny Hermelin. 
 
„Te prace są reakcją artystki na otaczająca rzeczywistość – mówiła podczas otwarcia dyrektor PCDiT Jolanta Boguszewska. – Z jednej strony dużo tu żartu, groteski, zabawy. Z drugiej strony widać w nich także refleksję nad tymi procesami współczesności, które niosą niepokój czy wręcz budzą strach.” Wystawa „E*MOC*JA” to debiut młodej artystki.
000200090011
001200150016
002000280029
 
 


Katarzyna Hermelin o sobie: „Odkąd sięgam pamięcią zawsze rysowałam. Początkowo dorysowywałam własne historie do książkowych ilustracji min. "Kubusia Puchatka", "Przygód Mikołajka", "Tytusa, Romka i Atomka". Nie miałam książki, której bym własnoręcznie nie ozdobiła. Później były to najczęściej studia postaci inspirowanych bohaterami bajek animowanych. Plastyka to był oczywiście mój ulubiony przedmiot, ale również technika i matematyka. Po szkole podstawowej zdecydowałam, że chcę zostać architektem. Kształciłam się najpierw w Technikum Architektoniczno-Budowlanym im. Stanisława Noakowskiego, później studiowałam na Wydziale Architektury i Urbanistyki Politechniki Śląskiej. Na studiach nauczyłam się rysunku odręcznego architektonicznego, opanowałam też kilka programów graficznych. Ten rysunek był zawsze mocno ukierunkowany i celowy. Po jakimś czasie zaczęłam rysować to na co mam ochotę, bez zasad, kierunków - intuicyjnie i niezależnie. Rysowanie stało się na nowo moją pasją. Kocham rysować.”
 
Po wernisażu goście Galerii mogli posłuchać muzyki jazzowej w wykonaniu zespołu B-flat Mood.
 

Zobacz również: