Leasing sprzętu IT – korzystne rozwiązanie dla firm

Page
Prowadzenie firmy na współczesnym konkurencyjnym rynku wymaga stosowania sprzętu takiego jak wydajne komputery, drukarki i wiele nowoczesnych urządzeń komunikacyjnych

Autor zdjęcia: ExtensivelyReviewed

Prowadzenie firmy na współczesnym konkurencyjnym rynku wymaga stosowania sprzętu takiego jak wydajne komputery, drukarki i wiele nowoczesnych urządzeń komunikacyjnych. Ich zakup wiąże się niestety z wysokimi kosztami takiej inwestycji, a zdobycie potrzebnej gotówki np. w postaci kredytu gotówkowego zajmuje zbyt dużo czasu. Dlatego lepiej jest skorzystać z tego, co daje przedsiębiorcy leasing sprzętu IT i cieszyć się nowymi komputerami w firmie.

Korzystne finansowanie zakupów

Wybierając taką formę sfinansowania zakupów, można zazwyczaj liczyć na szereg korzyści, jednak w zależności, na jaką opcję leasingu się zdecydujemy. Podpisując umowę, już na tym etapie ustalamy czy użytkowane komputery i inny sprzęt peryferyjny zostaną po jej zakończeniu zwrócone leasingodawcy, czy nadal będą używane w firmie. Inne możliwe opcje, to wykupienie ich na własność po bardzo atrakcyjnej cenie, albo dalsze przedłużenie umowy i wymiana laptopów czy drukarek na nowe.

Cieszący się coraz większą popularnością leasing laptopy umożliwia korzystającym z niego firmom regularne unowocześnianie bazy sprzętowej, dzięki czemu można zawsze być na bieżąco ze wszelkimi nowinkami technicznymi. W niektórych branżach jest to wręcz wymagane, szczególnie związanych z tworzeniem oprogramowania czy grafiki lub animacji komputerowych, a bez wydajnych komputerów nie obejdzie się żadne studio projektowe. Umowa zostaje podpisana zazwyczaj na okres od 18 do nawet 48 miesięcy, a kwota do spłaty rozkładana jest na wygodne raty, płatne co miesiąc, nieobciążające zbytnio budżetu firmy. Można je w całości wliczyć w koszta uzyskania przychodu, a kolejne oszczędności daje odliczenie podatku VAT (https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-odliczenie-vat). Posiadany leasing sprzętu IT nie wpływa też na ocenę zdolności kredytowej dokonywaną przez bank przy staraniach o pożyczkę czy np. kredyt hipoteczny.